Charakterystyka wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących
Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące użyto po raz pierwszy w Europie w 1950 roku. Od tamtej pory są one przydatne zarówno przy pracy profesjonalnych firm sprzątających, jak i dla prywatnych osób, które chcą dbać we właściwy sposób o swój dom, a także o jego okolice. Charakteryzuje je przede wszystkim to, że mają wiele zastosowań i są proste w użyciu. Poznaj więcej informacji na ich temat.
Rodzaje urządzeń czyszczących wysokociśnieniowych
Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące można podzielić na:
- mobilne gorącowodne,
- mobilne zimnowodne,
- stacjonarne gorącowodne,
- stacjonarne zimnowodne,
- z silnikiem spalinowym.
Stacjonarne urządzenia wysokociśnieniowe doskonale sprawdzają się w przypadku dużych obiektów, które wymagają częstego czyszczenia. Umożliwiają nie tylko czyszczenie, ale również dezynfekcję. Dowolnie można regulować strumień wody, naprowadzając go w miejsca najbardziej zanieczyszczone. Takie maszyny są najbardziej doceniane w przemyśle spożywczym, chemicznym, metalowym czy farmaceutycznym. Często stosuje się je również w parkach wodnych. Mobilne urządzenia czyszczące wysokociśnieniowe różnią się od stacjonarnych wersji tym, że z reguły są montowane na kółkach. To dlatego łatwo i szybko można przestawić je w dowolne miejsce.
Urządzenia wysokociśnieniowe z silnikiem spalinowym działają za pomocą wody, którą podgrzewa się maksymalnie do 60 stopni Celsjusza. Są nieocenione w przypadku branży budowlanej, w inżynierii lądowej, rolnictwie czy leśnictwie.
Ważne są również akcesoria do urządzeń wysokociśnieniowych, czyli:
- lance spryskujące,
- przełączane dysze,
- węże,
- odzież ochronna.
Zastosowanie wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących
Zastosowania wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących są praktycznie nieograniczone. Oprócz tego, że stosuje się je w przemyśle, dobrze korzysta się z nich również w przypadku sprzątania narzędzi oraz przestrzeni codziennego użytku. Najczęściej czyszczone w domu i ogrodzie są:
- meble ogrodowe,
- ogrodzenia i ścieżki ogrodowe,
- motocykle, skutery, samochody i rowery,
- schody,
- maszyny i narzędzia ogrodowe,
- baseny oraz patio,
- fasady domów.
– Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące mają wiele zastosowań. W zależności od czyszczonej powierzchni stosuje się różne parametry i sposoby oczyszczania. Przykładowo: pozbywając się z kostki brukowej kamieni, mchu oraz porostów, należy kierować strumień wody pionowo z odległości 20-30 centymetrów od podłoża. Kosiarki myje się zaś silnym strumieniem pod kątem 25 stopni, aby usunąć resztki traw – tłumaczy przedstawiciel firmy Wszystko Do Sprzątania zajmującej się sprzedażą urządzeń czyszczących.
Wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące to nowoczesne maszyny sprzątające, które wciąż są udoskonalane. Ułatwiają one sprzątanie niemal każdej przestrzeni. Warto zastanowić się nad ich kupnem nie tylko dla własnej firmy, ale na potrzeby własnego gospodarstwa domowego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana